PESD5V0X2UAMBYL

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Dual Common Anode |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 14 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap|15@Contact Disc|10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.01 uA |
| Capacitance Value: | 0.95 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA6V1S3RL
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 20 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 18 |
| ESD Protection Voltage: | 25@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.25 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 120(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOT23-T12

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 25.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 150 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5Z3.3,115

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/10@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 200 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMDA12C-8.TBT

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 14 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 19 V |
| Number of Elements per Chip: | 8 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD206B102ELSE6327XTSA1
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.6 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap|30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 20 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T03C

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 7 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 5 uA |
| Capacitance Value: | 1(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMDA05C.TBT
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 8 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 11 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 20 uA |
| Capacitance Value: | 350 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0L1ULD,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 12 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 26@Contact Disc/10@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 30 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0S1BA,115

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 45 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ27VCL,215

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 38 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/2@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 22 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.005 uA |
| Capacitance Value: | 60 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CGA0603MLC-24E
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 30(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap|±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.01 uA |
| Capacitance Value: | 0.05(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BZA856AVL,115
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 15(Min)@Contact Disc/10(Min)@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.88 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Capacitance Value: | 28 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
RCLAMP0514M.TBT
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 10 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 20 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDNBS08-T08
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 8 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 16.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 8 V |
| Maximum Leakage Current: | 10 uA |
| Capacitance Value: | 500 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01