SM2T6V8A
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.2 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 50 uA |
| Capacitance Value: | 1600(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T05L

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 18.3 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 5 uA |
| Capacitance Value: | 1(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMQA18VT1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 26 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 14 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.075 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
B72590T8140S160
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 66 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 16 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 15 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ5V6ALT1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 5 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0X1UB,135

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 8@Contact Disc/10@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 1.1 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IP4302CX2/A,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/15@Contact Disc/4@HBM kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.02 uA |
| Capacitance Value: | 10 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -35 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDNBS08-T08
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 8 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 16.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 8 V |
| Maximum Leakage Current: | 10 uA |
| Capacitance Value: | 500 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD8V0R1B-02LS E6327
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 28 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 18@Air Gap/15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 14 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 7 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDCAN24-2BLY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 43 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc/8@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 24(Min) V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 30 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CESD5V0D5
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
PESD15VS1UB,115

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 40 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 15 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 70 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
LNBTVS4-304S
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 45 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 28 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Capacitance Value: | 4(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD5205P6T6G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDDFN2-T5.0C
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 15 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15(Min)@Air Gap/8(Min)@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01