电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:


| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 14.5 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 6.4 V |
| Maximum Leakage Current: | 250 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 17 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±25@Air Gap/±16@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.07 uA |
| Capacitance Value: | 0.5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8.1 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap|25@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 9 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 4 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 11@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.07 uA |
| Capacitance Value: | 11 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 20 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 250 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |