GBU10G-T0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 10@Tc=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBJ1510-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 15@Tc=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@15A V |
| Operating Temperature: | -50 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DF005M
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@1A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
B250C1500G-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.6@Ta=45C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@1.5A V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DF10S
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@1A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
G5SBA20-E3/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2.8 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@3A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBLA08-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 4 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBP02M-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.3@1.57A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBJ1508-F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 15 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@7.5A V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBPC1502-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 15 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@7.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
DF04S
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@1A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-36MB120A
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1200 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 35 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.14@55A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
BU12105S-M3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3.4 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@6A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GSIB6A40-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2.8 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@3A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU1006
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 10 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03