DF1501S-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
GBU8D-E3/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 8 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2KBP04M-T0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2@Ta=50C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@3.14A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBU4J-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 4 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -50 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DFB2040
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 20 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
EDF1DS-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
GBPC2502W
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 25@Ta=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@12.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
B40C800DM-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 65 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 0.9@Ta=45C A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -40 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-GBPC3512A
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 35 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
DF10M
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@1A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBPC15005W
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 15@Ta=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@7.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
GBPC3508W
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 35@Ta=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@17.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
BU1010-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3.2 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BU25085S-M3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3.5 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@12.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MB4S-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 0.8 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@0.4A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03