BAP70Q,125
电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 125 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.25 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
BA782-GS18

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Maximum Forward Current: | 35 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@100mA V |
| Frequency Range: | VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1.25@3V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
MMBV3401LT1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Frequency Range: | VHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR63-05W E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.2 V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.075 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-381C-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
HSMP-481B-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.4@50V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
SMP1302-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Forward Voltage: | 0.8(Typ) V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@30V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.7 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-386B-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.2(Typ)@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
1SV251-TB-E

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 0.92(Typ) V |
| Frequency Range: | VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.23(Typ)@50V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 150 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
HSMP-4810-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.4@50V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
SMP1302-085LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Forward Current: | 200 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 0.8(Typ)@10mA V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@30V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 2800 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.7 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-3816-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | LF|MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
BAP65-05W,115

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8@3V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 240 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.17 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-3866-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | LF|MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.22@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
HSMP-386F-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.2(Typ)@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01