HSMP-481B-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.4@50V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
RN142VTE-17
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 60 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@10mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.45@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAP51-02,315

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 60 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | VHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@5V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 715 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
BAP142LX,315

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.26@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 130 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BA782S-GS08

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1 V |
| Frequency Range: | VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1.25@3V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR64-04 E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.55 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
HSMP-389C-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HMPP-389T-TR2
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Common Anode Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-481B-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.4@50V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
CLA4609-000
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Maximum Forward Current: | 200 mA |
| Frequency Range: | VHF|UHF|SHF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.175 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
BA679-GS18
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@20mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.5@0V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 4 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
BAP65LX,315

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.7@3V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 135 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.18 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-3816-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | LF|MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
BAR6304E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.2 V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.075 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HMPP-389T-BLK
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Common Anode Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01