BA679-GS08
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@20mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.5@0V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 4 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
SMP1352-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Forward Voltage: | 0.8(Typ)@10mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR81WH6327XTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Anode Dual Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.9@3V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 100 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.08 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
SM0504-M1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 500(Min) V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.6@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR6402ELE6327XTMA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1 V |
| Frequency Range: | HF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.55 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
BA595E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1 V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.6@10V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.6 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR64-03W E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.55 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAP64LX,315

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 60 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1 V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 150 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR67-02V H6327
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 200 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.2@50mA V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.55@5V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.7 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
RN142ZS12ATE61
电气特性 Features
| Configuration: | Hex |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@10mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.45@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BA592E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 1.1@3V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.12 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
SMP1302-001LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Forward Voltage: | 0.8(Typ)@10mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@30V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.7 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-3824-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8@20V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.07 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR9002ELE6327XTMA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 80 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@100mA V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@1V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.75 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
BAP64-06

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:


更新于 2026-05-01