TIM6472-8UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 7000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
ATF-511P8-TR1
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Maximum Drain Source Voltage: | 7 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 1000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 to 1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIM6472-60SL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 20000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIM6472-45SL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 20000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
TIM7785-8UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 7000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
ATF-53189-BLK

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Maximum Drain Source Voltage: | 7 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 300 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 to 1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BF1108,215
电气特性 Features
- 场效应晶体管
- Trans JFET 3V 10mA
ATF-53189-TR1

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Maximum Drain Source Voltage: | 7 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 300 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 to 1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIM8596-2
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 2600 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
ATF-36077-STR
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Maximum Drain Source Voltage: | 3 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 45 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -3 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 3.5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
NE4210S01-T1B
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Maximum Drain Source Voltage: | 4 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 70 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -3 V |
| Operating Temperature: | -65 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ATF-501P8-TR2
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Maximum Drain Source Voltage: | 7 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 1000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 0.8 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 to 1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIM5964-25UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 20000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIM7179-12UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 10000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIM7785-45SL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 20000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01