TIM5053-8SL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 7000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIM7785-25UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 20000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIM4450-4UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 3500 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIM8596-15
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 11500 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
TGI7785-25L
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 50 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 8000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -10 V |
| Operating Temperature: | -65 to 250 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
ATF-511P8-TR1
电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Maximum Drain Source Voltage: | 7 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 1000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 to 1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIM0910-5
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 5700 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
ATF-53189-TR1

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Maximum Drain Source Voltage: | 7 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 300 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 1 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 to 1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIM7179-12UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 10000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIM7785-12UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 10000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
BF1108R,235

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Gate |
| Maximum Drain Source Voltage: | 3 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 10 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | 7 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 7 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
TIM5964-16UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 14000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIM7179-6UL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 5000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
TIM5053-16SL
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 14000 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 175 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
ATF-36163-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Quad Source |
| Maximum Drain Source Voltage: | 3 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 40 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -3 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -3.5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01