IRF530NS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 90.0mΩ
- Id: 17A
IRFU48Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 11mΩ
- Id: 44A
ATF-35143-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 80 mA |
| Maximum Gate Source Voltage: | -5 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -5 V |
| Operating Temperature: | -65 to 160 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF5802
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 150V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 1200.0mΩ
2SK596S-A

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Continuous Drain Current: | 1 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -20 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRFS7434
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.6mΩ
- Id: 320A
IRFP260N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 40.0mΩ
- Id: 49A
IRFHM4231
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 3.4mΩ
- Id: 72A
IRLL014N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 140.0mΩ
- Id: 2.0A
IRFS7530
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.0mΩ
- Id: 295A
IRLHM630
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 12V
- Id: 40A
IRLS3034
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.7mΩ
- Id: 343A
IRFR3707Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 9.5mΩ
- Id: 56A

更新于 2026-05-03