IRFSL38N20D
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 54.0mΩ
- Id: 44A
IRLMS2002
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 12V
IRFP260N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 200V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 40.0mΩ
- Id: 49A
IRFSL7534
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.4mΩ
- Id: 195A
IRFB7534
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.4mΩ
- Id: 195A
IRF3704ZS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 20V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.9mΩ
- Id: 67A
IRFIZ24N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 70.0mΩ
- Id: 13A
IRFB7730
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.6mΩ
- Id: 246A
IRL2505S
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 8.0mΩ
- Id: 104A
BF512,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 20 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 30 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 20 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFZ44NS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 17.5mΩ
- Id: 49A
IRL2203NS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 7.0mΩ
- Id: 116A
IRFS7430-7P
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 0.75mΩ
- Id: 522A
IRFSL7437
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.8mΩ
- Id: 250A

更新于 2026-05-03