IRG4CF50WB
电气特性 Features
- WARP 30-150kHz IGBT模块
- Vces: 900V
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.25V
STGW35HF60WD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGA50T65SHD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 100 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
STGD5NB120SZT4

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 10 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
HGTG7N60A4D

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 34 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
STGF10NB60SD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 23 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4CC30FB
电气特性 Features
- 高速(1-8kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.59V
IKW30N60T

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IRGP4790D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 650V
- Ic@100℃: 90A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.7V
IRGC75B120UB
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 3.1V
IRG4CH20KB
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 3.17V
FGA50N100BNTDTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1000 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 50 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±25 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4PH50K
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 24A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.43V
IRG4BC40S
电气特性 Features
- DC-1kHz(标准)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 31A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.32V
IRGS4607D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 7.0A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.75V

更新于 2026-05-01