IRGC4066B
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.7V
IRG4PC30K
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 16A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.21V
IRG4PSC71K
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 60A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.83V
IKB10N60T

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 20 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IGA03N120H2XKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 3 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FGH40T100SMD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1000 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 80 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGP6650DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 80 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGS4607DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 11 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
FGH75T65SHD_F155

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 150 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGP4760D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 650V
- Ic@100℃: 60A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.7V
IRGC10B60KB
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.8V
IRGP30B120KD-EP

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4PC30FD
电气特性 Features
- 高速(1-8kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 17A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.59V
IRGPS40B120UD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 40A
- Vce(ON)@25℃(typ): 3.12V
IRG4CF50WB
电气特性 Features
- WARP 30-150kHz IGBT模块
- Vces: 900V
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.25V

更新于 2026-05-01