IRGC35B60PB
电气特性 Features
- WARP 30-150kHz IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.85V
FGH50T65UPD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 100 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGP6690D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 90A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.65V
IRG4CC80UD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
STGW39NC60VD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 80 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRG4CC50SB
电气特性 Features
- DC-1kHz(标准)IGBT模块
- Vces: 600V
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.28V
STGP6NC60HD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 15 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGP4640
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 40A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.60V
IRG4BC30W
电气特性 Features
- WARP 30-150kHz IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 12A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.10V
APT11GF120KRG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 25 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGP4066
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 90A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.70V
NGTB15N60EG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 30 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
SKW30N60

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 41 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
IRGC25B120UD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 3.37V
IRG7PH30K10D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Ic@100℃: 16A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.05V

更新于 2026-05-01