BCV47

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
ULN2067B

电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.75 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@625uA@500mA|1.2@935uA@750mA|1.3@1.25mA@1A|1.4@2mA@1.25A|1.5@2.25mA@1.5A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BSP60E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@1mA@1A|1.3@0.55mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MJ11028G
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 50 A |
| Minimum DC Current Gain: | 400@50A@5V|1000@25A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@250mA@25A|3.5@500mA@50A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MMBTA63-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@100mA@5V|5000@10mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@100uA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PZTA28

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@100mA@5V|10000@10mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@0.01mA@10mA|1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP126TU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@3A@3V|1000@500mA@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A|4@20mA@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULQ2003ADR

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@100mA|1.4@200mA|1.7@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
FZT692BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 70 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@100mA@2V|400@500mA@2V|150@1A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.15@0.5mA@0.1A|0.5@10mA@1A|0.5@200mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 70 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TD62083AFG(O,N)
电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCV27

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
ZTX605STZ

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 120 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@50mA@5V|5000@500mA@5V|2000@1A@5V|500@2A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.25mA@250mA|1.5@1mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 140 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TIP125G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@0.5A@3V|1000@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A|4@20mA@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC516
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
TIP110
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:


更新于 2026-05-01