BD680
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2003ADG4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBTA13

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 5000@10mA@5V|10000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MPSA14RLRAG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TIP102

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@3A@4V|200@8A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@6mA@3A|2.5@80mA@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MJ3001

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@20mA@5A|4@50mA@10A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SD1834T100

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@500mA@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@500uA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2074B

电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.75 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@625uA@500mA|1.2@935uA@750mA|1.3@1.25mA@1A|1.4@2mA@1.25A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULQ2002A

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SD2142

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
KST14MTF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SN75468DR

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SG2003J

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BU931T

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 400 V |
| Peak DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 300@5A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@70mA@7A|1.8@100mA@8A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ZTX601

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 160 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@50mA@10V|2000@500mA@10V|1000@1A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@5mA@0.5A|1.2@10mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03