2SB1580

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@1A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@1mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP112

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@1A@4V|500@2A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@8mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BCV49TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@0.1mA@1V|4000@10mA@5V|10000@100mA@5V|2000@500mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP117-S

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@1A@4V|500@2A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@8mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
PXTA14,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMSTA64-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@100uA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2N6052G
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 12 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@6A@3V|100@12A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@24mA@6A|3@120mA@12A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BCV27 E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 4000@0.1mA@1V|10000@10mA@5V|20000@100mA@5V|2000@0.5A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Surface Mount |
FZT696BTC

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 180 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@100mA@5V|150@200mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@0.5mA@50mA|0.2@2mA@100mA|0.25@5mA@200mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
FZT705TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 120 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 3000@10mA@5V|3000@100mA@5V|3000@1A@5V|2000@2A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.3@1mA@1A|2.5@2mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 140 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2804AFWG,C,EL
电气特性 Features
| Configuration: | Octal Common Emitter |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Operating Temperature: | -40 to 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SN75469D

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BDX53CG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2003APW

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MPSA14RLRPG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01