ZC834BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 25 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 44.65@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV329(TH3,F,T)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 5.7@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC930TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 8.7@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB131,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 12 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 8@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY5503WE6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 16 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV229TPH3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 14@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB659C-02V H7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 14.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 36.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV281(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF|UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 15@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB439E6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 6 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 31.5@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 280(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1281-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 12(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 24 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 7.8@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB857E7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 10.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 6@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
BB914E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.28 |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42.5@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/8 V |
| Mounting: | Surface Mount |
BBY5103WE6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.55 |
| Maximum Reverse Voltage: | 7 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 5.05@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
SMV1408-001LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 4.1 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 1.75@4V pF |
| Minimum Quality Factor: | 2900(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0/30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1231-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 1.43@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 1500(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/6 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01