
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 17.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 28 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 12.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/26 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 17.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 28 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 12.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/26 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF|UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 15@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 28.2@0.2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.2/2.3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 11 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 58@0.3V pF |
| Minimum Quality Factor: | 350(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.3/4.7 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF|UHF |
| Type: | VCO |
| Maximum Reverse Voltage: | 27 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 26@3V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.6 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 76@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |