BB914E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.28 |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42.5@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/8 V |
| Mounting: | Surface Mount |
BBY53-02W H6327
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.8@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV280TPH3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 3.8@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY56-03W E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.15 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 37@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB639C E7904

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 14.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 36.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
1SV228TPH3F

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.1 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 28.5@3V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 3/8 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
FSD273TA

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 45@0.5V pF |
| Minimum Quality Factor: | 250 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/2.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1408-001LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 4.1 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 1.75@4V pF |
| Minimum Quality Factor: | 2900(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0/30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY52-02L
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.1 |
| Maximum Reverse Voltage: | 7 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 1.4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZMV934ATA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 95@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 80 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1212-004LF

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB565-02V H7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 9 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 18.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZMV932TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB145B,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 6.4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC933ATA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 150 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01