SMV1236-011LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 15.5@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 700(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/6 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZMV933ATA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 150 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC933ATA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 150 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1270-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF|UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.3 |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 22.1@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/2.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV323,H3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 4 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 26.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1|4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Rad Hard: | No |
BB181,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 12 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 8@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZC836BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 25 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 95@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 100 |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/20 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV304TPH3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.3@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB639E7904HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 13.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 36@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB208-02,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 19.9@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1212-004LF

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5(Typ) |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 42@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY58-03W E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
1SV305(TPL3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.3@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY6602VH6327XTSA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 66@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB207,235

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.6 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 76@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01