SMV1248-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 10.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 15@0.3V pF |
| Minimum Quality Factor: | 700(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.3/4.7 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1247-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 9.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 6.5@0.3V pF |
| Minimum Quality Factor: | 1500(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.3/4.7 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB208-02,135

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 19.9@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/7.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV314(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.4 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 7.3@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/2.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB55502VE7908
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 8.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV314(TH3,F,T)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.4 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 7.3@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/2.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY66-05W H6327

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 66@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
SMV1270-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF|UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.3 |
| Maximum Reverse Voltage: | 20 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 22.1@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/2.5 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY5802VH6327XTSA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO|VCXO|TCXO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY40,235

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 26@3V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 3/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
BB857E7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 10.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 6@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
BB171X

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 20.6 |
| Maximum Reverse Voltage: | 32 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 52@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1|28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Rad Hard: | No |
SMV1245-011LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 26 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/9 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB135,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 8.9 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@0.5V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.5/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV279,H3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF|UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 14@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2|10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01