CDSOT236-T15C

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 34.6 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| Maximum Working Voltage: | 15 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 50 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA18-1F2
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 4 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 20 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 10 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 230(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T08

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 13.4 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 8 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 1(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
LNBTVS6-221S

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 32 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 20 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Capacitance Value: | 6(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PJESD6V8LCQ5G-R1-00001
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Array 5 |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8 V |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | 20@Air|15@Contact Disc|25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 10 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOT236-DSL0324

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Dual |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 38 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap|8@Contact Disc kV kV |
| Maximum Working Voltage: | 14 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 5 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CESDLC5V0K5
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
ESDA6V1U1RL
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 8 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 6 |
| ESD Protection Voltage: | 25@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 100(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T18

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 29 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 18 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 1(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T15LC

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 31.8 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 15 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T15SC

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 33 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 15 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 40(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA8V2-1J

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 20 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.5 uA |
| Capacitance Value: | 250 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SMC58AT3G
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 93.6 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 16(Min)@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 58 V |
| Maximum Leakage Current: | 5 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PJQA6V2C-R2-00001

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Quad |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| Maximum Working Voltage: | 4.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.7 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T08S

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 16.9 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 8 V |
| Maximum Leakage Current: | 10 uA |
| Capacitance Value: | 250(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01