ESDA14V2SC5Y
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 21(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 5 uA |
| Capacitance Value: | 100(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DESD5V0S1BB-7

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 14 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 45 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SL24.TCT

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 55 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD8V0R1B-02LS E6327
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 28 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 18@Air Gap/15@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 14 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 7 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM05-7

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 20.6 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 10 uA |
| Capacitance Value: | 230(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD7L5.0DT5G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10.4 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | ±10@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 0.9|0.45 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0F1BSF,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 12.8 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 10@Air Gap/10@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 0.3 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD24VS1UL,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 70 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 23@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 50 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD3V3U4ULC E6327
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 9 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 11(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 20@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 0.65 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BZA420A,115

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 8 kV |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 48 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0L5UV,125

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 12 V |
| Number of Elements per Chip: | 5 |
| ESD Protection Voltage: | 20@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.025 uA |
| Capacitance Value: | 19 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
RCLAMP0524S.TCT

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 26 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PJSDA6V1W5-R2-00001
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Quad |
| Pin Count: | 5 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 12 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air|8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 5 uA |
| Capacitance Value: | 180(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM36T1G

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 60 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 36 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 45(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
LCDA15C-6.TBT
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 8 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 33 V |
| Number of Elements per Chip: | 6 |
| ESD Protection Voltage: | ±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 15 V |
| Maximum Leakage Current: | 5 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01