CM1293A-02SR

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Clamping Voltage: | 9.9(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | ±8(Min)@Contact Disc/±15(Min)@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 2 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 85 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T15C

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 24 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 15 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 1(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD5V3S1U02LRHE6327XTSA1
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 11 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 25@Air Gap/20@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 40 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CESDLC3V0J4
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
ITA6V5B3
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 20 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 12.1 V |
| Number of Elements per Chip: | 9 |
| ESD Protection Voltage: | 15@Air Gap/8@Contact Disc/25@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 10 uA |
| Capacitance Value: | 1100 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD105B102ELSE6327XTSA1
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 22 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap|±25@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 5.5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.02 uA |
| Capacitance Value: | 0.45 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBZ15VAL-7-F

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional|Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 21 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 16@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESD207B102ELE6327XTMA1
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Single |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 8.1 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3.3 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.05 uA |
| Capacitance Value: | 20 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOT236-0502

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Maximum Clamping Voltage: | 7.5(Typ) V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 5 uA |
| Capacitance Value: | 3.6 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ESDA5V3LY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Configuration: | Dual |
| Pin Count: | 3 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 19 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap|30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 3 V |
| Maximum Leakage Current: | 2 uA |
| Capacitance Value: | 220(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD5V0L1USF,315
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 10.5 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc/10@HBM/0.4@MM kV |
| Maximum Working Voltage: | 5 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.1 uA |
| Capacitance Value: | 15 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDSOD323-T24S

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 49 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 24 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 88(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
PESD12VS4UD,115

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 6 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 24 V |
| Number of Elements per Chip: | 4 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Contact Disc/10@HBM kV |
| Maximum Working Voltage: | 12 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.015 uA |
| Capacitance Value: | 100 pF |
| Minimum Operating Temperature: | -65 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
CDNBS08-SLVU2.8-4
电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 8 |
| Direction Type: | Bi-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 21 V |
| Number of Elements per Chip: | 2 |
| ESD Protection Voltage: | ±30@Air Gap/±30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 2.8 V |
| Maximum Leakage Current: | 1 uA |
| Capacitance Value: | 6(Typ) pF |
| Minimum Operating Temperature: | -55 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SM15T82AY

电气特性 Features
| Type: | TVS |
| Pin Count: | 2 |
| Direction Type: | Uni-Directional |
| Maximum Clamping Voltage: | 146 V |
| Number of Elements per Chip: | 1 |
| ESD Protection Voltage: | 30@Air Gap/30@Contact Disc kV |
| Maximum Working Voltage: | 70 V |
| Maximum Leakage Current: | 0.2 uA |
| Minimum Operating Temperature: | -40 ℃ |
| Maximum Operating Temperature: | 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01