KBP2010-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -50 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBLA005-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 4 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU6M-E3/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 6 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2W08G-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DSRHD04-13
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@1A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
KBJ2001-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 20@Tc=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@20A V |
| Operating Temperature: | -50 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU8M-E3/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 8 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBP10M-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.3@1.57A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBPC1204W-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 12 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@6A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
GBPC3502
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 35@Ta=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@17.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
2KBP01M-T0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2@Ta=50C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@3.14A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DI150_T0_00001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@1A V |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-2KBB20
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 10(Typ) uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.9 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
EDF1AS-E3/77
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
GBJ8K-T0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 8@Tc=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@4A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-04