VS-GBPC2506A
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 25 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
DFB2060
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 20 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBJ10K-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 10@Tc=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBL005-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 4 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU6D
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 6@Ta=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU6G
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 6@Ta=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBJ606G
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 6 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@3A V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
HD01-T
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 0.8@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@0.4A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DF1501S-E3/77
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
3N248-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.3@1.57A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBL402-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 4@Tc=50C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@2A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DF005SA-E3/77
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
KBJ1001-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 10@Tc=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@10A V |
| Operating Temperature: | -50 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBPC3510-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 35@Tc=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.2@17.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Panel |
| Rad Hard: | No |
G2SBA60-E3/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@0.75A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-04