BC550CTA

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 300(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
30A02CH-TL-E

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.7 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@10mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 520(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.22@10mA@200mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 700 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC55PASX
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Minimum DC Current Gain: | 63@0.15A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@500mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 420 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SC5488-TL-E

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 10 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.07 A |
| Minimum DC Current Gain: | 90@20mA@5V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 20 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 100 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2PB709BSL,215

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 290@2mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 200(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@10mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC337-25ZL1G

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 160@100mA@1V|60@300mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 210(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC857A,215

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 125@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@0.5mA@10mA|0.65@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SD1835S-AA
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@50mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 750 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC80740MTF

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 310 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC53-16PA,115
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@150mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 145(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1650 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC33825TA

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 25 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 160@100mA@1V|100@300mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2PB1219AS,115

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 170@150mA@10V|40@500mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 140(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.6@30mA@300mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SA1416S-TD-E
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.6@40mA@400mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC846T,115

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 110@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@0.5mA@10mA|0.4@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 150 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC807-25LT3G

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 160@100mA@1V|40@500mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 300 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-02