2SD1802S-E

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.0005@100mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SC4489S-AN
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@100mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC817W,135

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@100mA@1V|40@500mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2N4403TF

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.6 A |
| Minimum DC Current Gain: | 30@0.1mA@1V|60@1mA@1V|100@10mA@1V|100@150mA@2V|20@500mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 200(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@15mA@150mA|0.75@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SA1552S-TL-H

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 160 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SD1620-TD-E
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 10 V |
| Maximum DC Collector Current: | 3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@3A@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 200(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@60mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1300 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC848AE6327HTSA1

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 110@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 250(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 330 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC546CTA

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 300(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SA1770T-AN
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 160 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2N5401RLRA

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 150 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.6 A |
| Minimum DC Current Gain: | 50@1mA@5V|60@10mA@5V|50@50mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 300 MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@1mA@10mA|0.5@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 160 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC490G

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 40@10mA@2V|60@100mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA|0.5(Typ)@100mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC848CE6433HTMA1

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 250(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 330 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC808-40E6433

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 25 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100mA@1V|40@500mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 200(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 330 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC848BE6433HTMA1

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 250(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 330 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC857,215

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 125@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@0.5mA@10mA|0.65@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-02