BC81840MTF

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 25 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 310 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SC6094-TD-E
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Maximum DC Collector Current: | 3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 300@100mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 390(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.135@50mA@1A|0.12@100mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1300 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC639RL1G

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 25@5mA@2V|40@150mA@2V|25@500mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 200(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC56-16PA,115
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@150mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 180(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1650 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SB1216S-TL-E

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@0.5A@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 180(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@0.2A@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC848CLT1G

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 300 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC55PASX
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Minimum DC Current Gain: | 63@0.15A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@500mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 420 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SB1203S-H

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@0.5A@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 130(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.55@0.15A@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SA1709T-AN
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.6@100mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC32816BU

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 25 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@100mA@1V|60@300mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SC5242OTU

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 250 V |
| Maximum DC Collector Current: | 17 A |
| Minimum DC Current Gain: | 80@1A@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 30(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 3@0.8A@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 250 V |
| Operating Temperature: | -50 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 130000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC81740MTF

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 310 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SD1207T
电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@100mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@50mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC847BPN,135

电气特性 Features
| Type: | NPN|PNP |
| Pin Count: | 6 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.1@0.5mA@10mA|0.3@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 400 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2PD601ARW,115

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 210@2mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@10mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01