HSMP-3816-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | LF|MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
JDP2S01E(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 0.95 V |
| Frequency Range: | VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
BA979S-GS18
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@20mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.5@0V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 4 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
HSMP-482B-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1@0V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR81W H6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Anode Dual Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.9@3V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 100 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.08 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HMPP-3862-TR1
电气特性 Features
| Configuration: | Dual Anti Parallel |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.2@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAP63LX,315

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 135 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.32 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR64V-05W-V-GS18
电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.8 us |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAP64-06W
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
SMP1302-001LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Forward Voltage: | 0.8(Typ)@10mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@30V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.7 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-3892-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAP70-02,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | VHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.25@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 415 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.25 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
BAR9002ELE6327XTMA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 80 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@100mA V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@1V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.75 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
HSMP-3895-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Parallel |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-4820-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1.2@0V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01