RN779DT146

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@10mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.9@35V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
HMPP-3862-TR1
电气特性 Features
| Configuration: | Dual Anti Parallel |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.2@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-386L-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Triple Parallel |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.2(Typ)@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-4890-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.375@5V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-3894-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR8802LRHE6327XTSA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 80 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.2 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.4@1V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-389D-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Quad Ring |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@30mA V |
| Frequency Range: | VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.65@0V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-386F-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.2(Typ)@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-482B-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1@0V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BXY43T1SAMB4SA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 400 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@100mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.45@50V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.65 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
HMPP-3890-TR1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAP1321-03,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 60 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.32@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR6302VH6327XTSA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.2 V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.075 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
1SV308,L3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@50mA V |
| Frequency Range: | VHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.5@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
BAP50-03
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:


更新于 2026-05-03