IRFH3702
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.1mΩ
- Id: 42A
IRFH5106
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 5.6mΩ
- Id: 100A
IRLI3705N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 10.0mΩ
- Id: 47A
IRFTS8342
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 19.0mΩ
IRFHM831
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.8mΩ
- Id: 47A
IRFH5207
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 9.6mΩ
- Id: 71A
IRLS3034
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.7mΩ
- Id: 343A
IRFS3004-7P
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.25mΩ
- Id: 400A
IRFU024N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 75mΩ
- Id: 10A
J112

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Gate Source Voltage: | -35 V |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 35 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRFP7430
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.3mΩ
- Id: 404A
IRF1018ESL
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 8.4mΩ
- Id: 79A
IRF6716M
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 25V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 1.6mΩ
CLF1G0035S-100PU
电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Source |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 150(Min) V |
| Maximum Gate Source Voltage: | 3 V |
| Operating Temperature: | -65 to 250 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-04