2SK208-Y(TE85R,F)

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Continuous Drain Current: | 3 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFP4110
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 4.5mΩ
- Id: 180A
IRFH5004
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.6mΩ
IRFB59N10D
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 30V
- RDS(on) Max@10V: 25.0mΩ
- Id: 59A
2SK932-24-TB-E

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 15 V |
| Maximum Continuous Drain Current: | 50 mA |
| Maximum Drain Gate Voltage: | -15 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRF540NS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 44.0mΩ
- Id: 33A
IRFR3709Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 6.5mΩ
- Id: 86A
IRLZ24NS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 55V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 60.0mΩ
- Id: 18A
IRFZ44VZS
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 60V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 12.0mΩ
- Id: 57A
MMBFJ310LT3G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Drain Source Voltage: | 25 V |
| Maximum Gate Source Voltage: | 25 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
IRFP3703
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 30V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 2.8mΩ
- Id: 210A
IRF1407S
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 75V
- Vgs: 20V
- RDS(on) Max@10V: 7.8mΩ
- Id: 100A
IRL1404Z
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 40V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 3.1mΩ
- Id: 200A
IRLI520N
电气特性 Features
- N沟道功率MOS管
- Vbrdss: 100V
- Vgs: 16V
- RDS(on) Max@10V: 180.0mΩ
- Id: 7.7A

更新于 2026-05-01