IRG4BC40UPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 40 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IHW20N65R5XKSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 650 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 20 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRG4RC10U
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 5A
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.15V
IRGB4607D
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 7.0A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.75V
NGTB30N120IHRWG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 60 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -40 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
NGTB40N60L2WG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 80 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRG4PC40S
电气特性 Features
- DC-1kHz(标准)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 31A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.32V
STGF10NC60HD

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 9 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
STGW40H120F2

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 80 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Operating Temperature: | -55 to 175 ℃ |
| Rad Hard: | No |
IRGC15B120KD
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.46V
IRGC8B120KB
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 1200V
- Vce(ON)@25℃(typ): 2.25V
IRGP4063DPBF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 600 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 96 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
IRGS8B60K
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 600V
- Ic@100℃: 19A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.80V
IRGC4273B
电气特性 Features
- 超高速(8-30kHz)IGBT模块
- Vces: 650V
- Ic@100℃: 100A
- Vce(ON)@25℃(typ): 1.60V
HGTG10N120BND

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Channel Type: | N |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 1200 V |
| Maximum Continuous Collector Current: | 35 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage: | ±20 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01