BSP61,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.3@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMBTA14

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BDX53BG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TD62783AFG(O,S)
电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@350mA|1.9@225mA|1.8@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCV48E6327/SN

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@0.01mA@1V|4000@10mA@5V|10000@100mA@5V|2000@0.5A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
BSP50H6327XTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@1mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2003AIPWRG4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SD2170T100

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 110 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@1A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@1mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 110 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SB1474TL

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@2A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@4mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP125TU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@3A@3V|1000@500mA@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A|4@20mA@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BCV27 E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 4000@0.1mA@1V|10000@10mA@5V|20000@100mA@5V|2000@0.5A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Surface Mount |
TIP121

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@0.5A@3V|1000@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A|4@20mA@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BDX54C

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BA12003BF-E2

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@250uA@100mA|1.3@350uA@200mA|1.6@500uA@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MJ11016G
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 120 V |
| Peak DC Collector Current: | 30 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@30A@5V|1000@20A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 3@200mA@20A|4@300mA@30A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03