BCV46,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@1mA@5V|4000@10mA@5V|10000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2003AIPWRG4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP125TU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@3A@3V|1000@500mA@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A|4@20mA@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BD679
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2N6427RLRAG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V|14000@500mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@0.5mA@50mA|1.5@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KSD1692YS
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 4000@1.5A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@1.5mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 150 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
FCX605TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 120 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@50mA@5V|5000@500mA@5V|2000@1A@5V|500@2A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@1mA@1A|1@0.25mA@250mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 140 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TIP132

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@1A@4V|1000@4A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|4@30mA@6A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
SG2003J

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2003ADE4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MJH11022G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 250 V |
| Peak DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@15A@5V|400@10A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@100mA@10A|4@150mA@15A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 250 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BD680G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BSP62,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.3@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 90 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2003AFWG(CNEHZA)

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ZTX603STZ

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@50mA@5V|5000@500mA@5V|2000@1A@5V|500@2A@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.4mA@400mA|1@1mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03