BDX54CTU

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MJE700G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@4A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A|2.8@40mA@2A|3@40mA@4A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MJD127G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@4A@4V|100@8A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|4@80mA@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MJD117T4G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@0.5A@3V|1000@2A@3V|200@4A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@8mA@2A|3@40mA@4A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCV47,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 2000@1mA@5V|4000@10mA@5V|10000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCV27,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 4000@1mA@5V|10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
FZT696BTA

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 180 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@100mA@5V|150@200mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@0.5mA@50mA|0.2@2mA@100mA|0.25@5mA@200mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ST901T

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 350 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 500@4A@2V|1800@2A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@20mA@2A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BDX33B-S

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@6mA@3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
MJD122G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@4A@4V|100@8A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@16mA@4A|4@80mA@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BCV26,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 4000@1mA@5V|10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TD62083AFNG(O,N,EL)
电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
A2982SLW-T
电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@100mA|1.9@225mA|2@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBTA64

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBTA14-7-F

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 30 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 10000@10mA@5V|20000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@100uA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03