BD678
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 60 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BSP52E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.8@1mA@1A|1.3@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 90 V |
| Mounting: | Surface Mount |
TIP147T

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 10 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@5A@4V|500@10A@4V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@10mA@5A|3@40mA@10A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
ULN2003APWG4

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@100mA|1.3@200mA|1.6@350mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
MMBTA14

电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似达林顿晶体管产品参数说明表
ZTX601STZ

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 160 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@50mA@10V|2000@500mA@10V|1000@1A@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@5mA@0.5A|1.2@10mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 180 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
TIP127-S

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@0.5A@3V|1000@3A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@12mA@3A|4@20mA@5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2N6036
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@4A@3V|750@2A@3V|500@500mA@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@8mA@2A|3@40mA@4A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
NZT7053

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@1A@5V|10000@100mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.5@0.1mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2003APGONHZA

电气特性 Features
| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BSP50

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Collector |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.3@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
TD62083AFNG(O,N,EL)
电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@350mA|1.3@200mA|1.1@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BD681S
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Peak DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 750@1.5A@3V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2.5@30mA@1.5A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BST60,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Type: | PNP |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Peak DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 1000@150mA@10V|2000@500mA@10V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.3@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
ULN2068B

电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Peak DC Collector Current: | 1.75 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.1@625uA@500mA|1.2@935uA@750mA|1.3@1.25mA@1A|1.4@2mA@1.25A V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01