电气特性 Features
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@350mA|1.9@225mA|1.8@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Octal |
| Type: | NPN|PNP |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 2@350mA|1.9@225mA|1.8@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 20000@10mA@5V|30000@100mA@5V|20000@500mA@5V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.2@0.5mA@50mA|1.5@0.5mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 40 V |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |


| Configuration: | Array 7 |
| Type: | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 55 V |
| Peak DC Collector Current: | 0.5 A |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
