BB659C02VH7912XTSA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 14.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 36.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV239(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 3.8@2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/10 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BBY40,215

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 26@3V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 3/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB202,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 6 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 28.2@0.2V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.2/2.3 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BB555-02V H7902
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 8.2 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/28 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV270(TPH3,F)
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 1.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 15@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1265-011LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 17.7 |
| Maximum Reverse Voltage: | 28 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 12.5@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/26 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1245-011LF

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 3.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 26 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 4.4@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/9 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1255-004

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 11 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 58@0.3V pF |
| Minimum Quality Factor: | 350(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.3/4.7 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
RKV501KJ#P1
电气特性 Features
- 变容二极管
- VARIABLE CAPACITANCE DIODES FOR ELECTRIC TUNING
BB439 E6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | Tuner |
| Minimum Tuning Ratio: | 6 |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 31.5@2V pF |
| Minimum Quality Factor: | 280(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 2/25 V |
| Mounting: | Surface Mount |
ZC930TA

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | VCXO|TCXO |
| Maximum Reverse Voltage: | 12 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 8.7@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 200 |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
SMV1247-079LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 9.5 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 6.5@0.3V pF |
| Minimum Quality Factor: | 1500(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 0.3/4.7 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
1SV305,H3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Applications Frequency Range: | VHF |
| Type: | VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 10 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 17.3@1V pF |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1|4 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
| Rad Hard: | No |
SMV1234-004LF

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Applications Frequency Range: | UHF |
| Type: | Tuner|VCO |
| Minimum Tuning Ratio: | 2.8 |
| Maximum Reverse Voltage: | 15 V |
| Minimum Diode Capacitance: | 5.85@1V pF |
| Minimum Quality Factor: | 1000(Typ) |
| Tuning Ratio Test Condition: | 1/6 V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01