电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Minimum Reverse Voltage: | 4 V |
| Frequency Range: | Ku |
| Maximum Forward Voltage: | 0.68@1mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Minimum Reverse Voltage: | 4 V |
| Frequency Range: | Ku |
| Maximum Forward Voltage: | 0.68@1mA V |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Single |
| Minimum Reverse Voltage: | 4 V |
| Frequency Range: | X|Ku |
| Maximum VSWR: | 1.2(Typ) |
| Maximum Conversation Loss: | 6.3(Typ) dB |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.26 pF |
| Maximum Forward Voltage: | 0.35@1mA V |
| Maximum IF Impedance: | 150(Typ) Ohm |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Configuration: | Dual Common Anode |
| Type: | Schottky Diode |
| Maximum Reverse Voltage: | 4 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.25(Typ) pF |
| Maximum Forward Voltage: | 0.35@1mA V |
| Typical Video Resistance: | 5 kOhm |
| Typical Voltage Sensitivity: | 25@5.8GHz mV/uW |
| Typical Tangential Sensitivity: | -55@5.8GHz dBm |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |


| Configuration: | Dual Parallel |
| Type: | Schottky Diode |
| Maximum Reverse Voltage: | 4 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.25(Typ) pF |
| Maximum Forward Voltage: | 0.35@1mA V |
| Typical Video Resistance: | 5 kOhm |
| Typical Voltage Sensitivity: | 25@5.8GHz mV/uW |
| Typical Tangential Sensitivity: | -55@5.8GHz dBm |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |