KBP202-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -50 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU602
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 6 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@3A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBP201-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -50 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBJ1508-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 15@Tc=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@15A V |
| Operating Temperature: | -50 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
VS-1KAB60E
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.2@Ta=45C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU10G-T0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 10@Tc=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBJ10A-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 10@Tc=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
3N253-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2@Ta=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@3.14A V |
| Operating Temperature: | -55 to 165 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DF04S1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 3 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
VS-GBPC3510W
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 35 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@17.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
2KBP01M-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2@Ta=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@3.14A V |
| Operating Temperature: | -55 to 165 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBPC1500PW-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 15@Tc=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@7.5A V |
| Operating Temperature: | -65 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU8M
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 50 uA |
| Peak Average Forward Current: | 8@Ta=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BU12105S-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3.4 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@6A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBPC106-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 2 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@1.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03