GBPC3506W-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 35 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@17.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Screw |
| Rad Hard: | No |
VS-KBPC808PBF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 10000 uA |
| Peak Average Forward Current: | 8 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@3A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBPC1004PW-B0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 400 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 10@Tc=55C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@5A V |
| Operating Temperature: | -65 to 125 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
KBU6K-E4/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 6 A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -50 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
G2SBA80-E3/51
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@0.75A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BU25105S-M3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3.5 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@12.5A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DBF20G
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 600 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@0.75A V |
| Operating Temperature: | -40 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DI152S_T0_00001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1.5@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1@1A V |
| Operating Temperature: | -50 to 125 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
GBJ801-F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 100 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 8 A |
| Peak Forward Voltage: | 1@4A V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
GBU8A
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 50 V |
| Peak Reverse Current: | 50 uA |
| Peak Average Forward Current: | 8@Ta=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BU20105S-E3/45
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 3.5 A |
| Peak Forward Voltage: | 1.05@10A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
DF10S-T
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 1000 V |
| Peak Reverse Current: | 10 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
DF08S-E3/77
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 800 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 1@Ta=40C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.1 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
RMB2S-E3/80
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 0.8@Ta=30C A |
| Peak Forward Voltage: | 1.25@0.4A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Surface Mount |
GBU4D-T0-10001
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Bridge Type: | Single Phase |
| Peak Reverse Repetitive Voltage: | 200 V |
| Peak Reverse Current: | 5 uA |
| Peak Average Forward Current: | 4@Tc=100C A |
| Peak Forward Voltage: | 1@2A V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-03