BC847B E6327

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 250(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 330 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
2SB1124T-TD-H
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 4 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 3 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@100mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@100mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC547CTA

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 420@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 300(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@0.5mA@10mA|0.6@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SA1705T-AN
电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@100mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 900 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC327BU

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC817DPN,125

电气特性 Features
| Type: | NPN|PNP |
| Pin Count: | 6 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 160@100mA@1V|40@500mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min)@NPN|80(Min)@PNP MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 600 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC856BT,115

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 220@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@0.5mA@10mA|0.4@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 150 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SC5707-E

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@500mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 330(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.24@175mA@3.5A|0.17@40mA@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 100 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
BC856ALT1G

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 65 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 125@2mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@0.5mA@10mA|0.65@5mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 80 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 300 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SA1962OTU

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 250 V |
| Maximum DC Collector Current: | 17 A |
| Minimum DC Current Gain: | 80@1A@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 30(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 3@0.8A@8A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 250 V |
| Operating Temperature: | -50 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 130000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
2SB1216S-TL-E

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 4 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@0.5A@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 180(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.5@0.2A@2A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SB1201T-TL-E

电气特性 Features
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@100mA@2V |
| Maximum Operating Frequency: | 150(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 800 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC81740MTF

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 310 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
BC817K25E6327HTSA1

电气特性 Features
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 45 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 160@100mA@1V|40@500mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 170(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
2SC6096-TD-H
电气特性 Features
- 功率晶体管
- Trans GP BJT NPN 100V 2A

更新于 2026-05-02