
电气特性 Features
- 功率晶体管
- Trans GP BJT NPN 20V 5A
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 25 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.8 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100mA@1V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.7@50mA@500mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 30 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 310 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.05 A |
| Minimum DC Current Gain: | 250@100uA@5V|250@1mA@5V|250@10mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 40(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.3@1mA@10mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 625 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 80 V |
| Maximum DC Collector Current: | 15 A |
| Minimum DC Current Gain: | 20@5A@4V|5@15A@4V |
| Maximum Operating Frequency: | 5(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 1.3@0.5A@5A|3.5@5A@15A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 90 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1800 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 200@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@100mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1000 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN|PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 5 A |
| Minimum DC Current Gain: | 140@1A@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@3A@0.3A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 1750 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |