
电气特性 Features
- 功率晶体管
- Trans GP BJT NPN 100V 3A
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 2 A |
| Minimum DC Current Gain: | 300@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 300(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.165@100mA@1A V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 800 mW |
| Mounting: | Through Hole |
| Rad Hard: | No |
| Type: | PNP |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 40 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 180@1mA@6V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.2@5mA@50mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 50 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 430 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 100 V |
| Maximum DC Collector Current: | 1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@100mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 120(Typ) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.4@40mA@400mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 120 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 800 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 10 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.07 A |
| Minimum DC Current Gain: | 100@10mA@5V |
| Maximum Operating Frequency: | 5500(Typ) MHz |
| Maximum Collector Base Voltage: | 20 V |
| Operating Temperature: | -55 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
| Type: | NPN |
| Pin Count: | 3 |
| Maximum Collector Emitter Voltage: | 50 V |
| Maximum DC Collector Current: | 0.1 A |
| Minimum DC Current Gain: | 290@2mA@10V |
| Maximum Operating Frequency: | 100(Min) MHz |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage: | 0.25@10mA@100mA V |
| Maximum Collector Base Voltage: | 60 V |
| Operating Temperature: | -65 to 150 ℃ |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |