BAP51-02
电气特性 Features
- 类型: 开关二极管
- Pd = 350mW
- Io = 150mA
- Vr = 75V
- Vf = 1.25V
- Ir = 1uA
- Trr = 4ns
- 内部电路图:

更多相似二极管产品参数说明表
SMP1307-004LF

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Cathode |
| Maximum Reverse Voltage: | 200 V |
| Maximum Forward Voltage: | 0.85(Typ)@10mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@30V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
BAP64-06,215

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 175 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.55 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-386D-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Quad Ring |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Voltage: | 1.15@100mA V |
| Frequency Range: | VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.55@0V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR6403WE6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.55 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
MMBV3401LT1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 35 V |
| Frequency Range: | VHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 200 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
1SV308,L3F
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@50mA V |
| Frequency Range: | VHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.5@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
| Operating Temperature: | -55 to 125 ℃ |
BAP65-02,115

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8@3V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 715 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.17 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-386E-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Common Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.2(Typ)@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
SP000083250
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 400 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@100mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.85@50V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 500 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.65 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR65-03WE6327

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1 V |
| Frequency Range: | VHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8@3V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.08 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
BAP64Q,125
电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 125 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.55 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
HMPP-3862-TR2
电气特性 Features
| Configuration: | Dual Anti Parallel |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.2@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
1SV263-TL-E
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 0.95 V |
| Frequency Range: | VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.4@50V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 100 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Rad Hard: | No |
RN142VTE-17
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 60 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@10mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.45@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01