HSMP-482B-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1@0V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BA595E6433HTMA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 50 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1 V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.6@10V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 1.6 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-389U-TR1G

电气特性 Features
| Configuration: | Dual Series Shunt Pair |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-389V-TR2G

电气特性 Features
| Configuration: | Dual |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.2 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAR6702VH6327XTSA1
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 150 V |
| Maximum Forward Current: | 200 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.2@50mA V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.55@5V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.7 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
BAP70AM,135

电气特性 Features
| Configuration: | Double Dual Series |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.25@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 300 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.25 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
BAR6303WE6327HTSA1

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.2 V |
| Frequency Range: | SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.075 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAP142LX,315

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1 V |
| Frequency Range: | UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.26@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 130 mW |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator|Switch |
| Rad Hard: | No |
RN141GT2R
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@10mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.8@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
APD1510-000
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50(Min) V |
| Frequency Range: | VHF|UHF|SHF|EHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.1@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.3 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
RN242CST2R
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 30 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1@10mA V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.35@1V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-482B-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Single Dual Anode |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Frequency Range: | UHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 1@0V pF |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
BAP70Q,125
电气特性 Features
| Configuration: | Quad |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Current: | 100 mA |
| Maximum Forward Voltage: | 1.1@50mA V |
| Frequency Range: | MF|HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@20V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 125 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 1.25 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Attenuator |
| Rad Hard: | No |
SMP1340-040LF
电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 50 V |
| Maximum Forward Voltage: | 0.85(Typ)@10mA V |
| Frequency Range: | HF|VHF|UHF|SHF |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@5V pF |
| Maximum Power Dissipation: | 250 mW |
| Typical Carrier Life Time: | 0.1 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |
HSMP-389Z-BLKG

电气特性 Features
| Configuration: | Single |
| Maximum Reverse Voltage: | 100 V |
| Maximum Diode Capacitance: | 0.3@50V pF |
| Typical Carrier Life Time: | 0.5 us |
| Mounting: | Surface Mount |
| Type: | Switch |
| Rad Hard: | No |

更新于 2026-05-01